Přivýdělek vyplňováním dotazníků

Když mi bylo 15, pokoušel jsem se vydělat peníze na Internetu, kde se dalo. Sbíral jsem fazole, v počítači měl nainstalovanou lištu s reklamami, chodily mi reklamní e-maily – abych pak nevydělal dohromady nic (no dobře, z Fazolí pár věcí mám). Kdyby tehdy bylo vyplňování dotazníků za peníze, určitě bych vyplňoval jako divý. Vyplatí se to ale i dnes?

Patnáct už mi nějaký ten pátek není, ale dotazníky jsem měl vždycky rád – a když z toho kápne nějaká ta koruna, tak tím líp. Když jsem tak viděl reklamu na Český národní panel, řekl jsem si, že to zkusím.

Platby

Výdělek rozhodně nečekejte žádný závratný. Odměna je v tzv. oplatkách, kdy za minutu výzkumu získáte cca 10 oplatek, které se přepočtou na 1 Kč. Získáte tedy 60 Kč za hodinu, což je předpokládám méně, než vyděláváte. Ale zase, jestli vám je 15 (což je také nejnižší věk pro registraci) a máte hluboko do kapsy… Navíc strávíte minimálně hodinu počátečním vyplňováním profilu, což není zrovna zábavná činnost.

Oplatky si můžete nechat zaslat na účet po dosažení 2000 oplatek, tedy 200 Kč. Na tento limit jsem zatím nedosáhl, ale neočekávám ve výplatách problémy.

250 oplatek také můžete získat pozváním nového člena, což, jak jste asi pochopili, dělám právě teď i já.

Výzkumy

Když jsem se registroval, doufal jsem, že budu vyplňovat dotazníky na zajímavá témata, jako jsou politické názory a jiné věci k zamyšlení. Tak trochu zklamáním pro mě byly neustálé výzkumy na téma bankovnictví, mobilní operátoři a potraviny. Téma dotazníku se navíc nedozvíte před jeho započetím (dotazník nemusíte dokončit, jen nedostanete oplatky a straší vám v nedokončených dotaznících). Občas se ale vyskytne i zajímavější dotazník na netradiční téma.

Frekvence

Které dotazníky dostanete k vyplnění záleží na tom, co vyplníte v profilu. Já dostávám zhruba jeden dotazník za týden, s délkou většinou 10 – 40 minut. Občas ale skončí předčasně a vy dostanete jen 5 oplatek za vstup. Je proto dobré dotazníky vyplňovat co nejdříve po zveřejnění (přijde vám e-mail), máte pak větší šanci, že ještě budete jeden z těch, co dotazník vyplní celý.

Výdělek

Jako malý přivýdělek pro ty, co mají volný čas, to bude fajn. Zvlášť, jestli vás vyplňování baví. Ale jestli vám to hodí stovku za měsíc, budete rádi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *