Minitest ponožek Surtex froté 80%

Aktualizováno 4. 12. 2019

Druhými testovanými ponožkami od Surtexu jsou tenké Surtex Froté (na Heurece jsou aktuálně jen v dětské verzi) s 80 % merino vlny a 15 % bavlny v ceně kolem 150 Kč. Jde o tenčí ponožky vhodné spíše na běhání a podobné aktivity, pokud moc nemrzne. Chtěl jsem vyzkoušet, jestli by mohly doplnit, či nahradit moje syntetické ponožky Lasting, které nejsou špatné, ale víte jak – vždycky to může být lepší.

Ponožky od Surtexu jsou trochu méně elastické, ale nohu pořád obepínají dobře. Co se zpracování týče, žádné znovuobjevování kola se nekoná. Zespoda a z boku jsou ponožky o něco širší, shora pak je tenký materiál pro lehčí odvod potu. Nahoře jsou zakončeny elastickým lemem.

V ponožkách jsem si byl poprvé zaběhat cca 7 km ve 3 °C a mokru. A musím říct, že příjemně překvapily. Obecně se traduje, že vlna je lepší na delší aktivity, kde se člověk tolik nepotí, ve srovnání s ponožkami Lasting mi to ale přišlo spíše naopak. Po sundání byly ponožky lehce vlhké (vzhledem k počasí a lehkým běžeckým botám očekávatelné), během běhu jsem ale vlhkost prakticky necítil, ponožky tedy plní svůj účel velice dobře. Těžko říci, co v létě, do teplých krajin se v nejbližší době nechystám.

Po druhém běhu po stejné trase, kdy bylo 5 °C a sucho, byly ponožky v podstatě suché.

Po naběhaných celkem cca 15 km jsou však patrné chlupy na bocích ponožek v místech, kde navazuje tenká a tlustá část, mám tak trochu obavy o životnost. Stovky km ale dají určitě a možná je to jen přechodem z černé a zelenou, kde je to hodně vidět – lehce ztrácet chlupy asi budou každé vlněné ponožky.

Složení dle výrobce:
80 % merino vlna
15 % bavlna
5 % nekonečné vlákno (?)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *