Minitest ponožek Surtex volný lem

Tlusté ponožky Surtex, které jsem testoval minule, se mi osvědčily. A tak jsem při nakupování vánočních dárků přihodil do virtuálního košíku i pár dalších věcí od stejné firmy s tím, že je postupně vyzkouším. Jako první přišly na řadu další ponožky – Surtex volný lem, které slibují opět 95 % Merina, zesílené namáhané části a samozřejmě nízkou cenu kolem 180 Kč (Surtex podražil, ale oproti pětikilu za Ajsbrejkry je to pořád láce). Nachodil jsem v nich zatím cca 30 km.

Ponožky se prodávají ve dvou barvách, mimo lehce nepraktické bílé i v modré, ale tu ve chvíli nákupu ještě nikde neměli, takže jsem se musel spokojit s bílou. Což o to, vypadá to dobře, ale uvidíme po pár stech kilometrech (už po těch třiceti a prvním praní jsou lehce do šeda).

Ponožky působí kvalitním dojmem na první i druhý pohled, nemám jim po konstrukční stránce co vytknout. Špička a pata jsou zesílené pro větší výdrž a méně puchýřů, horní část je oproti minule testovaným ponožkám podstatně tenčí – odtud asi název „volný lem“. Zase si ale nepředstavujte ponožky pro diabetické sloní nohy, co vám budou samy padat z chodidel.

V ponožkách jsem vyrazil na dva výlety. První byl cca 10 km v nízkém tempu a 7 °C, tam nemám co vytknout, až jsem zapomněl, že je na nohách mám.

Za pár dní jsem vyrazil na Velký Javor s převýšením asi 800 m, tam už to bylo horší – nahoru jsem docela hnal a díky slunci bylo nahoře podle předpovědi cca 14 °C. Na to už tyto ponožky nejsou stavěné, svědčí jim spíše pohyb v nižších plusových teplotách a tak jsem vlhkost cítil – i když to může být i tím, že nestíhaly boty. Při aktivním pohybu bych se určitě nebál ani mínusových teplot.

Na sníh ale podle mého tak úplně vhodné nebudou a to právě kvůli volnému lemu. Horní část ponožky je tenká a tak ve vysokých botách nejspíš nebudou příliš pohodlné – neměl jsem tuto kombinaci ale zatím možnost vyzkoušet.

Shrnutí – za ty prachy paráda. Pokud máte (jako já) rádi věci z Merina, nepotřebujete se chlubit známými značkami a hledáte pohodlné ponožky na turistiku v nízkých botách a nižších než letních teplotách, můžu Surtex volný lem jedině doporučit.

A pokud toto čte někdo ze Surtexu, prosím, udělejte něco s těmi názvy produktů, orientace v produktové řadě je dost mizerná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *