Minitest rukavic Surtex tmavé

Aktualizováno 31. 10. 2020

Po dvou minitestech ponožek od Surtexu jsem se dostal i k rukavicím. Surtex opět nezklamal s originálním názvem, jmenují se Surtex rukavice tmavé. Test bude tentokrát opravdu mini, protože na rozdíl od ponožek tady až tak spokojený nejsem.

Co se týče kvality zpracování, nemám co vytknout. Vše vypadá kvalitně ušité. Myslel jsem si, že mám poměrně dlouhé prsty, ale stejně mi jsou rukavice dlouhé – na ruce jinak sedí fajn, ale nevím, možná jsem měl zvolit menší velikost.

Problém je v tom, že jsou poměrně hrubě upletené. Ne, není to zase jako palčáky od babičky s půlcentimetrovými oky, ale proti větru zrovna dvakrát neochrání. A tak pro většinu běžného použití místo těchto Merino rukavic za 170 Kč prostě uděláte líp s polyesterovými rukavicemi z Dekáče za 40 Kč, které jsou navíc skladnější.

Kde si použití dovedu představit jsou náročné zimní sporty za dobrého počasí, kde se zapotíte, případně potřebujete, aby rukavice vydržely suché, což vám vlna zajistí. Takže na březnové sněžnice nebo skialpy to nemusí být špatná volba. Případně si je dovedu představit jako spodní rukavice do péřových rukavic, když je fakt velká klendra. Jen počítejte s tím, že jsou poměrně tlusté.

Nevím, co jsem čekal, možná podšívku, určitě méně hrubý úplet. Využití pro ně asi najdu, jen jsem myslel, že za svých 170 Kč dostanu víc.

Poznámka: Flek uprostřed rukavice na fotce je špína, ne vada rukavice.

Zkušenosti po měsíci

Nakonec to není tak špatné, jak jsem myslel. Při praní se dlouhé prsty trochu srazily, tak jsou mi teď rukavice akorát. Lehký vítr taky zvládají a hlavně na rozdíl od těch levných z Dekáče či Hervisu hned nenavlhnou. A když už navlhnou, nestudí.

Jako základní rukavice do hor, když je teplo (a zimní rukavice máte v batohu), nebo do města v takové zimě nezimě, jako je letos, jsou fajn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *