Shity od Sencoru

Aktualizováno 9. 12. 2011

Od Sencoru jsem měl tu čest se dvěma DVD přehrávači a jedním CD přehrávačem. Nicméně už nikdy víc.

Tato firma vyrábějící převážně shit elektroniku má na svých českých stránkách jako motto napsáno „Clever Look of Electronics“. S tím nemůžu než souhlasit – elektronika kterou prodávají nevypadá designově špatně a například počty portů na zadních stranách DVD přehrávačů posouvají přístroj opticky do o několik tříd vyšší kvalitativní skupiny. Opak je však pravdou, většina věcí co Sencor vyrábí je naprostý low-end, který sází na vysoké papírové specifikace v poměru k ceně. Kvalita zpracování je však mizerná a přístroje často trpí různými neduhy.

Někdy na konci roku 2006 se rodiče rozhodli domů pořídit DVD rekordér. Protože nebylo příliš peněz, sáhli jsme po nejlevnějším co bylo – Sencor. Specifikace se sice rozcházely v tom, zda umí i DVD-R, nebo jen DVD+R, ale pořídili jsme ho. Za dva roky co byl v záruce šel dvakrát na reklamaci se zdrojem a nedávno šel potřetí – už bez záruky. Příčinou byly (alespoň potřetí) špatné kondenzátory. DVD-R se nakonec ukázalo že umí číst i zapisovat – ale jen málokterá, klíč podle kterého si je vybírá jsem nerozpoznal. Doba nabíhání ze stand-by je nehorázně dlouhá, přehrávač dělá hluk při nahrávání i přehrávání a hlavně nepravidelně něco posílá po SCART kabelu a tím přepne televizi na jeho výstup, člověk tedy občas musí při sledování TV přepínat zpět. Má sice USB vstup ze kterého by měl umět přehrávat filmy, nepovedlo se mi však připojit ani externí disk, ani flashku, obojí se systémem souborů FAT.

Někdy v roce 2007 se rozhodla máma a strýcové že koupí DVD rekordér babičce. Koupit jsem ho měl zase já, protože mám trochu přehled o trhu. Nicméně nastavili takový finanční limit, že to skončilo u mladšího brášky našeho přehrávače. Ukázalo se že za rok se jim povedlo trochu vylepšit design, ale jinak zůstává přístroj prakticky stejný s tou výjimkou, že babička aby se mohla dívat na TV přes její tuner (a ne po Scartu přes tuner DVD přehrávače který je méně citlivý), musí rekordér úplně vypnout.

Dále máme od Sencoru asi rok ještě přenosný CD přehrávač do kuchyně, ten až na mizerný zvuk zatím slouží bez problémů.

Díky této značce (po boku ještě nekvalitnější Gembird) jsem si v praxi ověřil přísloví že nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci. Díky Sencoru alespoň za toto poučení.

Jedna odpověď na “Shity od Sencoru”

  1. Pokud odchází pouze zdroje a kondenzátory v něm, díky bohu za takovou snadno opravitelnou poruchu. Vyměnit je je brnkačka a i kvalitní kondíky z Ecom.cz jsou levné. Pravděpodobně je špatně vymyšlené chlazení. tak pouvažujte nad vyvrtaním několik otvorů navíc pro odvod tepla, případně přemístění kondenzátorů na chladnější místo. Kondenzátory vybírejte s co nejmenší impedanci a u vyhlazovacích klidně o stupínek vyšší kapacitou, pokud se tam vejde. Celý přístroj je nejlepší vypínat ze zásuvky pokud se nepoužívá aby zdroj nebyl zbytečně pod napětím (kondenzátory potom musí nonstop vyhlazovat, minimálně na primáru a ubírá jím to na životnosti). Pamatujte – každý opravený, zachráněný výrobek je hřebík do rakve západní spotřební továrny na odpad.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *