Rozumná koupě od Evolve

Aktualizováno 5. 10. 2019

Evolve nabízí podobně jako již zmíněný Sencor hlavně levnou elektroniku. Moje zkušenosti s ní jsou ale podstatně jinde.

Evolve je vlastně jen značkou nepříliš známé firmy Abacus Computer, která se ovšem touto vazbou nijak zvlášť nechlubí. V podstatě jen nakupují levnou elektroniku odkudsi z východu, počešťují ji a prodávají pod svou značkou. To však dělají i mnohem renomovanější značky.

Musím však říct, že Evolve nejen že dovede udržet dosti nízkou cenu, zároveň však nabízí určitou kvalitu jak zpracování, tak firmware. Kupoval jsem od nich několik zařízení a jsem (zatím) bez špatné zkušenosti.

Jako první jsem od nich koupil v roce 2007 bluetooth GPS se solárním dobíjením. Chvíli nato vyhrála i srovnávací test Navigovat.cz. GPS mi dobře sloužila, na sluníčku mi baterie snad nikdy nedošla, bohužel se však nehodila na geocaching kvůli statické navigaci, takže jsem ji nakonec prodal – za 2/3 původní ceny po roce používání.

Místo ní jsem si koupil opět bluetooth navigaci která se chlubí 5 aktualizacemi polohy za sekundu, tentokrát bez solárního dobíjení a statické navigace. Po cca roce je s ní zatím jediný „problém“ ten že se na ní ošoupal nápis, jinak bez jakýchkoliv závad. Možná by mohl být větší dosah bluetooth, ale to nemusí být problém GPS.

Dále máme od Evolve set top box na DVB-T. Zde byl jaský výběr podle nejnižší ceny, v plánu byla nová TV s DVB-T tunerem, takže šlo o dočasné řešení. Přestože jde o jeden z nejlevnějších přístrojů na trhu, disponuje dobrým překladem do češtiny, vcelku přehledným ovládáním a prostě dělá to co slibuje pořádně, narozdíl od již zmiňovaného Sencoru. Příjem signálu taky vcelku bez problémů, na to že jsme byli dle mapy pokrytí 20 km od místa kde lze signál přijímat.

Zatím poslední zkušenost je mp3 přehrávač. Původně jsme objednali jinou značku, ale nefungoval a můj dříve oblíbený obchod Sajbeks vy řídil reklamaci tak, že nám bez zeptání poslal místo něho jiný přehrávač jako náhradu – Evolve. Šlo však o vánoční dárek a nebyl čas to řešit, takže zůstalo u něj. A pokud vím, funguje stále v pořádku a dělá to co má tak jak má.

Závěr – až budu opět chtít levné zařízení s výkonem odpovídajícím spíše dražšímu, nebudu se bát do Evolve jít znovu. Není to zázračná značka co nabízí za tisícovku výkon přístroje za deset, ale s výborným poměrem cena/výkon prostě dělá co se po ní chce. A to je mi sympatické.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *