Dlouhodobé zkušenosti s Huawei Honor 3

Od doby, kdy jsem se vám svěřil se svými prvními dojmy z mého nového čínského telefonu uplynulo už skoro 5 měsíců, telefon jsem celou tu dobu aktivně používal a tak přišel čas na pár dlouhodobých zkušeností a poznatků o něm. Pořád se u nás bohužel nezačal oficiálně prodávat a obávám se, že už ani nezačne, bylo by však škoda ho proto vyřadit z výběru nového železa. Hlavní věci, které mě zatím nadchly a zklamaly se pokusím sepsat do tohoto článku.

Klady

Výdrž baterie

Papírově není výdrž telefonu nijak zázračná, výrobce udává 541 h pohotovosti a baterie je se svými 2,15 Ah jen mírně nadprůměrná. Uznávám, že moc často netelefonuji, ale při mém běžném použití – zapnutá WiFi, občas použití GPS s mapami, Internet a pár desítek minut přehrávání hudby, v podstatě neustále na 3G telefon vydrží s rezervou dva dny, což je oproti mým předchozím smartphonům výborná hodnota.

Maximální doba, kterou mi telefon vydržel, aniž bych se nějak zvlášť snažil byla cca 4 dny.

Při přehrávání videa v autobuse mi přehrávač vzal 20 % baterie během sledování 1,5h filmu (SD rozlišení), což považuji za velice dobrou hodnotu.

Jeden příklad za všechny – momentálně sedím doma s telefonem připojeným na WiFi, telefon běží na baterii 1 den, 13 h a 36 minut a telefon udává 58 % kapacity.

Odolnost vůči vodě

S telefonem jsem zatím nezkoušel plavat, nebo se potápět, ale nemuset se starat, kde mám telefon za deště a v případě zašpinění ho prostě jen strčit pod tekoucí vodu je z mého pohledu výborná vlastnost.

Rychlost

Uznávám, měl jsem předtím jen méně výkonné telefony. Ale tento i po instalaci desítek aplikací šlape v podstatě jako nový.

Spolehlivost

Ne, že bych nikdy nemusel restartovat. Občas se kousne GPS a nejde spustit, což dělaly i mé předchozí telefony. Občas se telefon restartuje sám – ale celkově se tak stane cca jednou či dvakrát do měsíce, což se dá přežít. Nemluvě o tom, že používám neoficiální firmware. Oproti Motorole Defy s ofiko firmwarem, kterou jsem restartoval skoro každý den je to nesrovnatelný pokrok.

Zápory

Vystouplý fotoaparát

Stěžoval jsem si na něj už v prvních dojmech a budu zase. Foťák. Není chráněný. Zato je vystouplý o pár desetin milimetru. Takže si ho odřete. Protože na něm bude telefon pořád ležet.

Nikdy jsem pouzdra na telefon nepoužíval, stejně mívaly různá ta OpičíSkla a ŠkráboOdolnosti. Huawei mě donutil a koupil jsem si na eBayi za cca 60 Kč silikonový obal, foťák je tak krytý a snad nedojde další úhony.

Krytka sluchátkového konektoru

Jak jsem už psal, telefon je voděodolný. USB konektoru sice v Huawei věří i bez krytky, ale 3,5″ jacku už se této důvěry nedostalo a je chráněný. Ta nepůsobí zrovna důvěryhodně, je tenoučká a jen s úzkým těsněním. Hlavně ale docela překáží při zapojování sluchátek. Pokud u nich máte trochu širší konektor, budete bojovat.

Čínská verze telefonu

Pokud telefon objednáte z Číny, přijde vám sice v angličtině, ale s čínskou verzí firmware. Pokud chcete Google Play a další věci, které považujeme za samozřejmost, musíte porušit záruku a nahrát tam světovou verzi. Přehrávání firmware je vždycky riskantní operace a pokud se vám nepovede, můžete mít z telefonu také drahé těžítko. Samotné přehrání není těžké, ale není to pro každého, zvlášť pokud nevládnete anglicky, nebo čínsky, abyste porozuměli návodu. Pokud se řadíte mezi BFU, kupte si raději Samsung.

Závěr

Huawei Honor 3 je super telefon. Fakt. Není to vyloženě outdoorový telefon, jako třeba CAT, ale je to za dané peníze výkonný stroj se zvýšenou odolností proti vodě. A to tvrdím, aniž bych měl s nimi obchod, nebo akcie Huawei. Nepůjdete s ním na expedici, ale zvládne déšť i pád do potoka, když pojedete na víkend do Krkonoš. Pokud budete mít telefon pořád v suchu a teple, jsou na trhu nejspíš lepší možnosti. Ale tato kombinace výkonného hardware s rozumnou výdrží a voděodolností se bohužel pořád moc nevidí.

Pokud vám tak vyjde nákup z Číny a povede se vám nahrát ten správný firmware, je to telefon k nezaplacení. Pokud podobnou věc chcete dělat poprvé, raději se několikrát rozmyslete. Můžete také skončit s telefonem dobrým akorát na volání, nebo ještě hůř.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *