Baterie pro mobil z Číny

Můj Huawei Honor 3 má za sebou už 3,5 roku služby a začala se mu nápadně snižovat výdrž. Po této době už má baterie nárok, začal jsem tedy shánět novou. Autorizovaný servis nebyl schopný ji objednat, protože se telefon u nás nakonec vůbec neprodával. Originální baterii z Číny jsem také nesehnal, takže mi nezbylo než objednat neoriginální, s čímž mám jen ty nejhorší zkušenosti. A abych si vše nějak zdokumentoval, objednané baterie jsem prověřil pomocí AnTuTu Testeru.

Originál Huawei

Jako první jsem otestoval svou původní, tři roky starou baterii, originál Huawei, koupenou s telefonem v roce 2013. Telefonu se zkrátila výdrž z původních cca dvou dní na jeden, i když část viny nesou určitě i nainstalované aplikace. Udávaná kapacita baterie je kolem 2,2 Ah.

V AnTuTu baterie získala 3690 bodů.

Yahxi XL 3300 mAh

První baterie objednaná z Aliexpressu v srpnu 2016 byla Yahxi Li-Ion Battery XL Collection HB5R1V 3300 mAh. Bylo samozřejmě podezřelé, že by se výrobci povedlo do stejné velikosti baterie nacpat o tolik více energie, zvláště při ceně dvou set korun. Ale chtěl jsem rychlou a levnou náhradu.

Baterie se ale ukázala jako spíše horší, než stará originální. Někdy nešla nabít na plnou kapacitu, ale zastavila se na 85 %. Někdy při 10 % telefon vydržel ještě dvě hodiny, někdy ubývala procenta před očima a do minuty se vypnul.

Skóre 3082 v AnTuTu mě tedy nepřekvapilo (respektive trochu ano, čekal jsem ještě nižší).

Nohon 2250 mAh

Při druhé objednávce jsem si dal větší pozor. Nohon měl sice smíšené reakce na fórech, ale bylo to to nejlepší, co jsem na Aliexpresu našel. Konkrétně šlo o baterii Nohon U9508 HB5R1V 2250 mAh za 280 Kč, což je na čínskou baterii poměrně hodně.

Baterie došla v hezkém obalu s kódem pro ověření pravosti a plastovou krabičkou na baterii (která je příliš velká na jednu a příliš malá na dvě baterie, úplně jsem ji nepochopil). Výdrž jsem čekal vyšší, ale je srovnatelná s originální baterií po třech letech, tak snad jí to vydrží alespoň tak…

Skóre v AnTuTu: 3544 s téměř novou baterií. Když jsem test opakoval po dvou měsících se „zajetou“ baterií, vyšlo mi 3078. Čím to je se neodvažuji spekulovat.

Závěr? Nic objevného. Na bateriích Číňani šidí, při stejné velikosti baterie fakt nemůže mít o polovinu větší kapacitu. Pokud můžete, kupujte originály, nebo alespoň výrobky firem, co se snaží budovat značku.

4 odpovědi na “Baterie pro mobil z Číny”

  1. Dobry den chci Vas poprosit kde mužem žehnat baterku do čínského mobilu anebo nejsou náhradní,všude chci ode mne značku mobilu ale to nema,je to baterka li-ion,model Y9Y10,normal voltage 3,7v,capacita 2800 mAh,charge up voltage 4,2v a na telefone je napsáno model 6S.Moc dekuji za radu

  2. Měl jsem stejný problém, chtěl jsem si vyměnit baterii u svého mobilu ale potom jsem narazil na mobil od značky Meizu http://cintek.cz/vyrobce/meizu , což mě velice zaujalo. A rozhodl jsem se zakoupit nový mobil než kupovat do mého zasekaného Huawei novou baterku 😀 Tak až se budeš hledat nový mobil z Číny, tak můžu doporučit Meizu viz odkaz na hoře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *