První zkušenosti s kartou Curve

Máte peněženku nacpanou kartami? Občas chcete něco koupit na kreditku, z bankomatu vybíráte kartou k účtu, k další kartě máte procenta z nákupů zpět a pro zahraniční nákupy používáte Revolut, nebo Crypto.com? Co si v tom udělat pořádek a nosit v peněžence jen jednu kartu se zachováním výhod všech ostatních? A k tomu mít mezibankovní kurzy pro platby a výběry z bankomatu? A v neposlední řadě si toho všeho užívat zdarma? Pak byste možná ocenili kartu Curve.

Proč Curve?

Protože:

  • Můžete nechat všechny svoje Visa a Mastercard karty doma a nosit s sebou jen Curve. V aplikaci jen vyberete, která karta se má použít na příští nákup. Použitá karta se navíc dá změnit i 14 dní zpětně!
  • Při platbě v jiné měně se vám platba převede na koruny (nebo jinou měnu vaší karty) středovým kurzem (o víkendu +1,5 %, nebo +0,5 % při směně mezi €, $ a £), takže ušetříte několik procent při nákupu v zahraničí. Jsou tu limity, které jsem popsal v jiném článku.
  • Sleva 1 % ve třech obchodech, které si vyberete ze seznamu. Ušetřit můžete třeba v Lidlu, Tesco, Ikea nebo na Shellce. Pro kartu zdarma bohužel jen na 90 dní.
  • Vše si řídíte z aplikace na mobilu – jestli už máte Revolut, nebo podobnou kartu, tak to znáte. Pokud nemáte chytrofon, Curve nebude pro vás.
  • Pokud se registrujete přes můj odkaz, dostaneme oba £5, což je v době psaní textu asi 144 Kč. Bonus se připíše po prvním použití karty. Pokud by vám registrace přes web nefungovala, stáhněte si aplikaci pro Android či jabko a při registraci zadejte kód D5G6BGBD.

Jak probíhá objednání?

  • 1. 7. objednávám kartu, dorazit by prý měla kolem 11. 7.. Do aplikace už lze nahrát karty, ale kartu používat nelze ani jako virtuální. Je fajn, že nechtějí žádné skeny občanky, výpisy z banky za posledních 138 let, ani nic podobného.
  • 9. 7. přichází karta v pěkné černé obálce. Hned večer s ní zkouším platit a všechno prochází v pohodě i při bezkontaktní platbě. PIN se dá zjistit jednoduše v aplikaci, pro změnu ale musíte do bankomatu. Není to sice krásná lesklá kovová karta jako u Curve Metal, ale stydět se za ni nebudete.

Tipy

Slevy se samozřejmě dají vhodně sčítat, zejména pokud máte nějakou jinou kartu s bonusem. Např. při nákupu v Tescu získám zpět 1 % na Tesco Clubcard, 3 % na Crypto.com kartu (v CRO tokenech) a 1 % na Curve (kredit na virtuální kartě). A pětiprocentní sleva na potraviny už není něco, nad čím by člověk ohrnul nos (breathariáni prominou). Jen pozor, že české banky už o Curve obvykle vědí a tak často nelze čerpat bonusy za nákupy, pokud kartu použijete přes Curve (protože by lidé vymýšleli chytristiky, viz níže).

Pokud pojedete do zahraničí, vyplatí se s sebou vzít jak Curve, tak Revolut (nebo podobnou kartu). Znamená to možnost zaplatit cca 40 000 Kč v cizí měně za mezibankovní kurzy a cca 10 000 Kč z bankomatu měsíčně zdarma (jen bacha na DCC a poplatky provozovateli bankomatu).

Poměrně zajímavé možnosti se naskýtají při výběru z bankomatu z karty Crypto.com (limit je £200, cca 6000 Kč). Crypto.com karta totiž v tom případě počítá transakci jako nákup a dostanete tokeny zpět. V případě mé zelené karty tak získávám při výběru v týdnu 3 % zpět z transakce, což není špatné, obzvláště pokud bydlíte ve státě, kde se používají Eura a neplatí tak pro vás limit měnových převodů zdarma. Pokud vás teď napadají možnosti, jak získat peníze točením větších částek mezi kartami, tak bych rád upozornil, že je to proti podmínkám Curve (vyhledejte „cash recycling“) a nejspíš to bude i proti podmínkám Crypto.com, které se ale těžko prohledávají. A navíc je pravděpodobně jen otázka času, kdy to zaříznou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *