Revolut, Curve, Crypto.com – kurzy

Aktualizováno 29. 7. 2021

Začínám se v tom trochu ztrácet – kdy platit či vybírat s bankomatu s jakou službou a kdy se to naopak nevyplatí. Tak jsem si řekl, že si udělám tabulku a že se o ni s vámi podělím. Kterou kartu převážně používám je asi jasné z tabulky. Karet podobných těm srovnávaným samozřejmě existuje více a všechny mají svá pro a proti. Tento článek je ale jen o srovnání kurzů těch, které mám k dispozici (kromě nejnižší verze karty Crypto.com pro srovnání).

Revolut

Zřejmě nejpopulárnější ze zmíněných aplikací, která neustále rozšiřuje nabízené služby. Můžete se registrovat pomocí referralu, možná zrovna bude nějaká akce a oba dostaneme něco na přilepšenou. V tabulce počítám s plánem Standard (to je ten zdarma).

Co se týče informace, jaký kurz Revolut používá, jsou tajemní jako hrad v Karpatech. Posuďte sami:

[…] použijeme kurz vycházející z našich údajů z trhu, které vycházejí z kurzů devizových trhů.

Podmínky použití osobního účtu

Ze zkušenosti ale vyplývá, že kurz se velice blíží středovému, při jednorázovém testu mi vyšel rozdíl asi 0,03 % oproti ČNB.

O víkendu si připlatíte 1 % ke všem převodům mezi měnami, pro některé hodně volatilní měny i víc.

Curve

Curve je vlastně jen agregátor vašich karet, abyste s sebou mohli nosit jen jednu s několika přidanými výhodami. Pomocí tohoto odkazu dostanete £5 po prvním použití karty. V tabulce opět počítám s plánem zdarma – Curve Blue.

Kurzy Curve používá mezibankovní, od Currencylayer.

Pro víkendové kurzy se musíte ponořit poměrně hluboko do podmínek, kde se dozvíte, že pro výběry i platby o víkendu se vám připočte 1,5 %. Pokud je převod mezi americkými dolary, britskou librou a eurem, bude příplatek jen 0,5 % (např. pokud máte kartu vedenou v Eurech a platíte v dolarech).

Crypto.com

Crypto.com je karta, kde získáváte zpět procenta z placení (ve formě MCO tokenů). Čím víc tokenů uložíte do aplikace, kde vám je zmrazí na 180 dní, tím více výhod získáte. Podrobnosti v samostatném článku, pokud použijete tento odkaz, po první platbě dostaneme oba $25 do Crypto.com aplikace (nebo při registraci použijte kód tdpxcyasdu).

Do tabulky jsem vložil jak kartu zdarma (Midnight Blue), tak moji Jade Green – u té byste ale museli složit zálohu 500 MCO (~52 000 Kč).

Crypto.com bohužel nemá zrovna nejpřehlednější web a kde berou mezibankovní kurzy se taky tak úplně nedovíte:

The mid-market rate is the mid-point between the buy and the sell prices of the two currencies to an exchange rate – what the buyer is prepared to pay and what the seller is prepared to sell for. It is also known as the interbank rate.

What is interbank exchange rate?

K tomu je ceník k dohledání jen v mobilní aplikaci (v ceníku jsou limity pro výběry z bankomatu v Eurech stejné jako na webu v dolarech, ale nejsou tam limity pro platby v cizí měně – tam vycházím z tabulky s kartami).

Kartu mám zatím krátce, ale zatím mohu potvrdit, že se rozdíly v kurzech pohybují v desetinách procenta oproti kurzu ČNB i aktuálnímu kurzu na Forexu. Nahoru i dolů.

O víkendu by měly být kurzy stejné, tedy středové. Zatím jsem nezjistil opak.

Tabulka

KartaVšední dnyVíkendVýběr z bankomatuPoznámky
RevolutStředový kurz1 %Středový kurz do 4 500 Kč měsíčně, poté 2 % poplatek.Londýnský čas.
Kromě THB a UAH, kde je poplatek 1 % ve všední dny a 2 % o víkendu.
Směna do 25 000 Kč, poté 0,5 % poplatek.
CurveMezibankovní kurzPro platby i nákupy příplatek 1,5 % (pro směnu mezi €/$/£ jen 0,5 %)Mezibankovní kurz do £200 (~6 000 Kč) měsíčně, poté 2 %, nebo £2 poplatek, co je vyšší. Zdarma při výběru v měně karty (limit £200 denně).Směna do £500 měsíčně (~15 000 Kč), poté 2 % poplatek.
Crypto.com Midnight Blue (zdarma)Mezibankovní kurzMezibankovní kurzMezibankovní kurz do 200 € (~5 300 Kč) měsíčně, poté 2 % poplatek.Směna do $2 000 (~47 000 Kč) měsíčně, poté 0,5 % poplatek.
Crypto.com Royal Indigo / Jade GreenMezibankovní kurzMezibankovní kurzMezibankovní kurz do 800 € (~21 000 Kč) měsíčně, poté 2 % poplatek.Směna do $10 000 (~240 000 Kč) měsíčně, poté 0,5 % poplatek.

Zdroje

Revolut

Osobní poplatky
Podmínky použití osobního účtu

Curve

What foreign exchange rate will I get?
Are there any fees associated with using Curve?

Crypto.com

What is interbank exchange rate?
Ceník v aplikaci Crypto.com
MCO Visa Card

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *