Poplatky za děti do dvou let u nízkonákladovek

S kojencem toho moc nenacestujete. Ne, že by to nešlo, ale většinou jste rádi, že jste rádi a když si uvědomíte, co byste s sebou všechno potřebovali, tak si to raději rozmyslíte, zvlášť letadlem. Jakmile se ale to naše dostalo do batolecího věku, začal jsem levné letenky opět sledovat. Bohužel jsem však zjistil, že mnoho nízkonákladových společností účtuje za dítě do 2 let takové poplatky, že to vyjde dráž, než letenky pro dva dospělé v akci. Nakonec se někdy může vyplatit letět s „klasickou“ leteckou společností, kde bývají příplatky jen pár stovek a ještě dostanete různé výhody. Udělal jsem si tedy tabulku s poplatky některých nízkonákladovek, abych věděl, které akce mám rovnou ignorovat.

Jen pro jistotu, bavíme se o nejlevnější variantě, tedy dítěti na klíně bez nároku na sedačku. Některé aerolinky nabízí i rezervaci sedadla, jestli se tím můžete dostat na nižší cenu nevím (a musíte tahat sedačku, pokud ji nepůjčují). Hodinu a půl do Itálie to vydržíte s dítětem na klíně i v plném letadle, ale na delší lety bych samostatné sedadlo zvážil.

Ceny jsou za jednu cestu, takže za zpáteční let vynásobte dvěma.

SpolečnostCena/letPoznámky
Wizzair815 KčPodmínky
Příruční zavazadlo navíc
Ryanair25 € ≈ 635 KčPodmínky
2 kusy dětského vybavení zdarma
Smartwings10 % dospěléhoZdroj (na webu aerolinky jsem nenašel)
Přeprava autosedačky a postýlky zdarma
EasyJet729 KčSazebník
Příruční zavazadlo navíc
Vueling14,99 – 154,99 € ≈ 381 – 3937 KčSazebník

Jak vidíte, poplatky to nejsou zrovna mírné (až na Smartwings). Pokud byste chtěli doplnit nějaké další ceny, nebo se ceny od poslední aktualizace změnily, dejte mi prosím vědět v komentářích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *