Veřejné prádelny v Brně, díl 2. – MyGym

Tento příspěvek je 2. z 3 částí v sérii Veřejné prádelny v Brně

Má pračka je mimo provoz. Než situaci vyřeším, což bude trvat minimálně do jara, musím prát u kamarádů. Protože je ale nechci obtěžovat co pár týdnů s horami špinavého prádla, porozhlédl jsem se po veřejných samoobslužných prádelnách, kam bych si mohl prádlo dát a za hodinku či dvě si pro vyprané zase přijít. V jednotlivých dílech představím tři prádelny, kam je možné v Brně se špinavým prádlem zajít. Jako druhá měla být na řadě Arbela, nakonec jsem ale z časových důvodů navštívil MyGym.

Jak už název napovídá, MyGym je hlavně posilovna. Je v místě poměrně nově a pokud tam nemáte cestu, tak si jí zřejmě ani nevšimnete – ulice Netroufalky v těchto místech není zrovna frekventovaná.

Původně jsem o existenci prádelny ani nevěděl, nedávno jsem na ni ale narazil při zjišťování, jak to je s Café Laundry (špatně) a tak jsem se ji rozhodl zařadit do přehledu. A nelituji.

Hlavním důvodem pro návštěvu by mohla být cena. 70 Kč za vyprání až 7,5 kg prádla programem podle vašeho přání v pračce od Miele mi přijde jako velice fér nabídka. Sušení je pak za stejné peníze, na místě si můžete koupit prášek a aviváž, 10 Kč za každé. K dispozici je i mandl.

Všechno navíc působí čistě a profesionálně, ochotná slečna za barem mi pomohla s nastavením a zodpověděla další dotazy, vše je nové a moderní. V takovém Clubwashi jsou sice také ochotní, možná ještě více, ale tady vše působí prostě…profesionálněji.

Další výhodou je otevírací doba. 7 – 22 ve všední dny bude stačit snad každému (poslední praní je ve 21 hodin), vyprat můžete i v neděli mezi 16. a 21. hodinou.

Nevýhody praní v MyGymu jsou pak jasné – poloha (pokud zrovna nemíváte cestu do Bohunic), nedořešené parkování (v oblasti se intenzivně staví) a nutnost donést si prádlo do patra. V prádelně jsou navíc jen dvě pračky, takže šance, že zrovna budou obě obsazené, je poměrně vysoká.

Clubwash má oproti MyGymu výhodu v tom, že je v centru a můžete si během praní dát pivo. V MyGymu si můžete akorát zajít do posilovny či na lekci, což není pro každého. Pokud nemáte prášek, tak vše vyjde cenově podobně – v Clubwashi 99 Kč včetně prášku a aviváže (110 Kč na vyšší teploty), v MyGymu 70 Kč + 10 Kč prášek + 10 Kč aviváž = 90 Kč. Pokud máte prášek svůj a aviváž nepoužíváte, za ušetřené peníze si můžete dát pivo o patro níž v restauraci Campea.

Abych to shrnul, MyGym prádelna mě příjemně překvapila a můžu ji jen doporučit, pokud máte zrovna cestu kolem.

Series Navigation<< Veřejné prádelny v Brně, díl 1. – ClubwashVeřejné prádelny v Brně, díl 3. – Arbela a srovnání >>
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *