Veřejné prádelny v Brně, díl 1. – Clubwash

Tento příspěvek je 1. z 3 částí v sérii Veřejné prádelny v Brně

Má pračka je mimo provoz. Než situaci vyřeším, což bude trvat minimálně do jara, musím prát u kamarádů. Protože je ale nechci obtěžovat co pár týdnů s horami špinavého prádla, porozhlédl jsem se po veřejných samoobslužných prádelnách, kam bych si mohl prádlo dát a za hodinku či dvě si pro vyprané zase přijít. V jednotlivých dílech představím tři prádelny, kam je možné v Brně se špinavým prádlem zajít. Jako první je na řadě známá hospodská prádelna Clubwash.

Místa, kde si můžete vyprat v Brně jsou dnes zřejmě tři:

Na Internetu se po troše hledání dostanete i k Café Laundry, které je kousek od Arbely, ale podle webu i Facebookových stránek se v ní už nepere. Prý kvůli EU – těžko říct, jestli je to výmluva, ale nedivil bych se, kdyby úředník pocítil potřebu regulovat i veřejné praní.

Nicméně řekl jsem si, že alespoň ty funkční prádelny vyzkouším.

Clubwash

Clubwash je poměrně zajímavý klub v lokalitě se špatnou pověstí – Stará ulice se nalézá v Zábrdovicích mezi Cejlem a Miladou Horákovou, kvůli přeznačení jednosměrek a momentálně zavřené Miladě Horákové (mluvíme o ulici, článek není zase tak starý) je trochu problém tam dojet s autonavigací. Přímo před Clubwashem se dá parkovat na ulici, místa sice k večeru moc nebylo, ale dá se najít v okolí.

Klub se snaží nalákat nejen na praní, ale i na široké spektrum jiných aktivit, jako hospodské kvízy a zkušebna pro kapely. Nicméně zpět k prádelně:

K dispozici jsou čtyři šestikilové pračky a ochotná obsluha, která vám nastaví program podle vašeho přání. Za hodinové praní na čtyřicítku v klubu necháte sto korun, za šedesátku či devadesátku pak o jedenáct korun více. Pokud vám to přijde moc, vězte, že v ceně je i prací prášek a aviváž a pokud si nestíháte prádlo vyzvednout, ochotná obsluha vám ho zdarma poskládá a uloží do připravené tašky. Pokud budete prát pravidelně, můžete si zařídit kartičku s pěti praními za cenu 4, zaměstananci IBM navíc se slevou.

Clubwash můžu jen doporučit pro ochotnou obsluhu, možnost domluvy, otevírací dobu dlouho do noci, rozumné ceny, předplacená zlevněná karta… nevýhodou je snad jen, že se v klubu kouří a trochu menší pračky, než u konkurence.

 

Series NavigationVeřejné prádelny v Brně, díl 2. – MyGym >>
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *