Plná peněženka – jak získat peníze zpět z nákupů

Před několika měsíci jsem se přes Dáme jídlo dostal ke službě, která vrací část peněz z nákupů na Internetu zpět – Plná peněženka. Ze začátku jsem byl skeptický, ale pak jsem zjistil, že je v akci zapojeno několik velkých obchodů, kde občas něco nakoupím – proč si tedy nenechat nějaké peníze vrátit? Zapojeny jsou většinou české obchody (např. právě Dáme jídlo, Kasa.cz či Zoot), ale i některé velké zahraniční – např. Aliexpress, nebo Booking.com.

Jak to funguje?

Jednoduše se zaregistrujete a z webu se prokliknete na obchod, kde chcete nakupovat (nebo můžete rovnou vyhledat zboží). Proklik z webu je nutný, aby byla ve vašem prohlížeči uložena informace, že chcete vrátit peníze právě do Plnoé peněženky. Pak prostě jen nakoupíte. Po chvíli vám přijde e-mail, že vaše odměna byla zaregistrována. Vyplatit si ji ale ještě nemůžete, nákup si musí server nejdřív potvrdit. To může trvat klidně i přes měsíc. Poté si můžete peníze vybrat a to už od 1 Kč. Nicméně vyplatí si je na účtu chvíli nechat, až jich bude víc. Proč? Kvůli bonusům.

Bonusy

Plná peněženka nabízí nejen nováčkům mnoho bonusů, abyste nakupovali a nakupovali… s registrací se tak vyplatí počkat na větší nákup. Bonusy totiž dosahují na začátku i kolem 100 % (netěšte se, nikoliv procentních bodů, místo 3 % zpět dostanete 6 %, nikoliv 103 % 😉 ).

V době, kdy čtete tento článek už může být vše jinak, nicméně já při registraci dostal zvýhodnění 50 % a k tomu 25 % za vyplnění telefonního čísla. O Vánocích, kdy tyto bonusy byly už vypršené, jsem dostal opět 50 % jako dárek. Pokud budete dostatečně nakupovat, dostanete navíc ještě 10 %.

Druhým bonusem je 50 Kč, které dostanete při založení účtu. Pro vyplacení však musíte získat alespoň 100 Kč na odměnách, což je poměrně hodně (pokud nekupujete něco velkého).

Třetím bonusem je doporučení známým a kamarádům. Pokud se prokliknete na odkaz z tohoto článku, zaregistrujete se a budete nakupovat, budu z vás mít nějaké drobné. To samé můžete udělat vy po registraci a mít pár korun za ty, co se zaregistrují na vaše doporučení.

Kolik získám?

Procenta zpět se liší podle obchodu. Příklady těch, kde nakupuju já:

  • Aliexpress: 3 %
  • Dáme jídlo: 2,5 %
  • Kasa: 0,5 – 3,5 %
  • Booking.com: 2 – 3 %

U každého obchodu se můžete podívat, jak peníze zpět fungují a kolik dostanete za které zboží, podmínky se mírně liší. Zároveň to není tak, že byste měli problém se dostat na nejvyšší procento – např. u Kasy je poměrně hodně značek v kategorii 3,5 % zpět. Pokud navíc využijete vstupní bonusy, máte klidně 6 % zpátky, což už není špatné.

Pro malé položky samozřejmě dostanete zpět jen drobné, ale pokud službu použijete pro větší nákupy, které byste stejně učinili, tak proč ne? Zase tolik času to nezabere.

Příklad

Zaregistrujete se a zadáte své telefonní číslo, za což dostanete 75 % bonus. Kolik musíte utratit v obchodě, který vrací 2,5 % zpět, abyste dosáhli na bonus 50 Kč, vyplatitelný při získání 100 Kč zpět?

2,5 % * 1,75 = 4,375 %
100 Kč / 4,375 % ≈ 2286 Kč

Po utracení 2286 Kč a více byste měli dostat zpět 150 Kč, tedy necelých 6,6 %. Jestli vám to stojí za to, je už na vás.

Jedna odpověď na “Plná peněženka – jak získat peníze zpět z nákupů”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *