Crypto.com – konečně kryptoměnová karta, co se vyplatí?

Aktualizováno 24. 7. 2022

Platebních karet, kde utrácíte vaše kryptoměny při běžných nákupech, už tu pár je. Většinou jsou oproti běžným kartám nevýhodné a než abyste díky nim dostávali peníze zpět, tak platíte poplatky. Karta od Crypto.com (odkaz pro registraci s bonusem $25 – nebo zadejte referral tdpxcyasdu) tak působí ne jako čerstvý vítr v zatuchlých vodách, ale spíše jako uragán. Vrácení 1 – 8 % z každého použití karty? Jasně. Netflix a Spotify zdarma už u nižších řad? Máte ho mít. Žádné poplatky? Výběry z bankomatů zdarma? Převody mezi měnami za středové kurzy? Samozřejmost. Má to nějaké háčky? Ano, jeden a velký. Zvládne to moje prabába? Nejspíš ne, ale zase tak složité to není.

Pokračovat ve čtení „Crypto.com – konečně kryptoměnová karta, co se vyplatí?“

Přivýdělek vyplňováním dotazníků

Když mi bylo 15, pokoušel jsem se vydělat peníze na Internetu, kde se dalo. Sbíral jsem fazole, v počítači měl nainstalovanou lištu s reklamami, chodily mi reklamní e-maily – abych pak nevydělal dohromady nic (no dobře, z Fazolí pár věcí mám). Kdyby tehdy bylo vyplňování dotazníků za peníze, určitě bych vyplňoval jako divý. Vyplatí se to ale i dnes?

Pokračovat ve čtení „Přivýdělek vyplňováním dotazníků“

Nano – téměř ideální kryptoměna

Aktualizováno 15. 10. 2018

Jak jsem popsal v jednom starším článku před pěti lety, Bitcoin je měna, která může, ale taky nemusí změnit svět. Cena od té doby vzrostla zhruba 6x, takže jako dlouhodobá investice super, ale i když byl ve své době Bitcoin revoluční a stále jde o zdaleka nejsilnější kryptoměnu, jsou tu dnes lepší náhrady.

Pokračovat ve čtení „Nano – téměř ideální kryptoměna“

MapSwipe – pomáhejte po cestě do práce

Znáte to, na charitu byste přispívali, ale zrovna na to nemáte peníze. A když už máte peníze, nemáte čas dohledávat, kam má cenu peníze posílat a kde půjde 90 % na platy managementu. Pomáhat lidem v nouzi ale nemusíte jen finančně. Jeden z problémů při pomoci lidem v chudých oblastech je zjistit, kde vlastně přesně jsou, neboť oficiální mapy buď neexistují, nebo jsou zastaralé. Naštěstí máme satelitní snímky, rozpoznávání obrazu ale stále není na takové úrovni, jako ho umí lidský mozek. Proto jste potřeba vy.

Pokračovat ve čtení „MapSwipe – pomáhejte po cestě do práce“

Plná peněženka – jak získat peníze zpět z nákupů

Před několika měsíci jsem se přes Dáme jídlo dostal ke službě, která vrací část peněz z nákupů na Internetu zpět – Plná peněženka. Ze začátku jsem byl skeptický, ale pak jsem zjistil, že je v akci zapojeno několik velkých obchodů, kde občas něco nakoupím – proč si tedy nenechat nějaké peníze vrátit? Zapojeny jsou většinou české obchody (např. právě Dáme jídlo, Kasa.cz či Zoot), ale i některé velké zahraniční – např. Aliexpress, nebo Booking.com.

Pokračovat ve čtení „Plná peněženka – jak získat peníze zpět z nákupů“

Jak jsem začal těžit bitcoiny s Red Fury

Aktualizováno 20. 2. 2014

Svých prvních pár bitcoinů jsem vyměnil v roce 2011. Zkoušel jsem je tehdy i těžit, ale na CPU už se to v té době nevyplatilo a má grafická karta byla pro těžbu příliš zastaralá. Myšlenka na získávání peněz „zdarma“ a zároveň podporu Bitcoin sítě mě však neopustila a tak jsem si v lednu 2014 koupil levný USB ASIC miner. Pro ty, kteří chtějí rychle zbohatnout a nechce se jim číst celý článek rovnou prozradím, že prostředek ke snadnému výdělku to rozhodně není. Pokud chcete na těžbě bitcoinů vydělávat, museli byste investovat desítky až stovky tisíc korun s nejistým výsledkem. Pokud chcete jistotu, běžte radši klikat na Fazole.

Pokračovat ve čtení „Jak jsem začal těžit bitcoiny s Red Fury“

Nxt – nástupce Bitcoinu?

Aktualizováno 18. 2. 2014

Pokud se trochu zajímáte o kryptoměny, možná už jste si jí všimli. Ať už z reklamy na Facebooku, nebo jste ji neočekávanou zahlédli na 5. místě v žebříčku kryptoměn. Je to kryptoměna Nxt (čteno „next“, znamenající „další“). Snaží se řešit některé z nevýhod Bitcoinu a nabídnout v záplavě jeho klonů měnu, kterou budete chtít používat.

Pokračovat ve čtení „Nxt – nástupce Bitcoinu?“

Jak začít s Bitcoinem II – Jak bitcoiny získat?

Tento příspěvek je 2. z 4 částí v sérii Jak začít s Bitcoinem

Aktualizováno 27. 1. 2020

V první části článku Co je to Bitcoin? jsem se pokusil shrnout základní informace o Bitcoinu a podobných měnách. Druhou část bych rád věnoval praktickým otázkám, tedy jak bitcoiny získat, prodat – a nepřijít o ně. Věnovat se tedy budu burzám, peněženky si nakonec nechám na třetí díl. Infrastruktura kolem Bitcoinu se poměrně rychle mění a zřejmě ještě měnit bude, pokud tedy tento text čtete několik let po napsání, může vše být jinak.

Pokračovat ve čtení „Jak začít s Bitcoinem II – Jak bitcoiny získat?“

.